17.07.2016

Pokrytectví v přímém přenosu

Poslední zastupitelstva, resp. následná mediální sdělení ze strany Jana Korytáře a Změny (v tomto případě ZpL) mě přiměly postupně dát na papír, co již delší dobu nosím v hlavě. Mého kolegu Michala Hrona nezřídka častují hodnocením, že je pokrytec. Nic není více daleko pravdy. Naopak vidíme mnoho pokrytectví, a to někdy doslova i v přímém přenose, na straně ZpL a Jana Korytáře.


Na květnovém zastupitelstvu zástupci ZpL předvedli kolem delegace primátora na valnou hromadu Severočeské vodárenské společnosti divadelní hru. Kdyby totiž Změna skutečně chtěla změnu v dozorčí radě SVS, tak by pro to něco udělala. Času na to měla dost. Minimálně by nám představila vhodného kandidáta – člověka odborně zdatného, schopného manažera, a nejlépe politicky nezávislého. Pokusila by se pro takového kandidáta získat koaličního partnera a představila ho také ostatním starostům. Dozajista by pak získal i podporu ostatních. Ale Změna neudělala nic, jen scénu na zastupitelstvu.

A fondy? Že to letos má hodně velké mouchy (pořádné masařky), vědí i zástupci koalice, přesto za to „sprďana“ dostanou nakonec ti, kteří na nedostatky upozorňují od začátku. A to přestože za jejich přípravu dostal mimo jiné zaplaceno Jakub Macek, spolupracovník Změny. Tak to už je na mě dost silné kafe.
A pokračují dál, tentokrát s tématem hazard. Snaží se ze sebe udělat jako vždy jediné bojovníky za správnou věc. Z hlasování si vybírají jen to, co se hodí pro „jejich písničku“. Občas by stačilo nebýt tak afektovaný a emotivní či nepodsouvat ostatním různé smyšlené motivy. Stačilo by často své materiály komplexně a včas projednat v příslušných výborech – poradních orgánech zastupitelstva. Ono, když jde materiál do zastupitelstva jako mnoho variantní, a ještě bez řádného rozboru finančního dopadu, tak si zaslouží odložit a pořádně projednat a dodělat.

A to ponechám stranou časté návrhy na ukončení diskuze, které ZpL tak moc vadily, když byla v opozici. Nebo je zvláštní, jak tací specialisté na komunikaci s veřejností mají poslední dobou problém lidem vysvětlit svou „prospěšnou“ činnost ve vedení města, aspoň to podle diskuze občanů poslední dobou vypadá. Ale vlastní PR, to jim přeci vzdycky tak šlo, a bez ohledu na realitu. Tak uvidíme, dá se čekat, že před volbami bube „pršet housť a větší kapky“. 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies