15.01.2019

Krok do nové etapy

Většina z nás si snad na konci roku užívala trochu pohody a volna. Ať již na gauči s cukrovím v ruce, či na lyžích nebo při jiné aktivitě jsme také každý tak trochu rekapituloval, co se v tom uplynulém roce podařilo.

V životě města přišla tato rekapitulace na začátku podzimu, kdy se konaly obecní volby. Voliči v ní vyhodnotili snažení předchozích zastupitelů – jak těch koaličních, tak opozičních. Nechci již rozebírat, jak se předchozí „koalici“ (ne)dařilo. Chci znovu poděkovat za podporu voličů kandidátce Starostů pro Liberecký kraj. Tato veliká podpora je pro nás zároveň velkým závazkem, kterého jsme si vědomi.

Na začátku nového roku si dáváme různá předsevzetí, která se snažíme více či méně naplňovat. I my dali pro novou etapu v životě města sliby. Vedle rozvojových cílů je pro nás pro Starosty velmi důležité zlepšení politické kultury. Něco se nám již daří, něco se budeme muset my, stejně jako opozice, učit. V určitých chvílích je potřeba ale respektovat, že máme prostě odlišné názory.

V následujícím roce nás čeká diskuse o budoucnosti osadních výborů či podobě participativního rozpočtu. Pevně věřím, že novému vedení města se podaří v první řadě mu navrátit plnění těch základních úkolů – zajištění úklidu, pořádku, bezpečnosti, obnovy městského majetku, budování infrastruktury a služeb pro jeho obyvatele i návštěvníky. Budeme také velmi rádi, když nám budete sdělovat svoje podněty. Vždyť občané města musí být pro jeho vedení partnery.

Přeji všem obyvatelům našeho krásného Liberce v novém roce hodně sil, zdraví a radosti.

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies